Türk bloglarından inciler serisi (Ocak 2010) – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Türk bloglarından inciler serisi (Ocak 2010)

Yeni bir yıl, yep yeni bir seri. Türk blog küresinden her ay sizlere 5 adet blog sitesinin kısa tanıtımlarını yapacağım. Bu ay tasarımlarına ve içeriklerine önem verdiğim, internet ortamında tanınmış 5 blog tanıtımı yapıcağım. Yazının devamında kısa tanıtımlara ulaşabilirsiniz.

01 – 22dakika (bağlantı) :

Pilli Network üye bloglarından olan 22dakika.org blog sitesi, “hayatın anlamını dizilerde arayanların sitesi” sloganı ile karşımınıza çıkıyor. Üye yazarların yerli ve yabancı diziler hakkında bilgiler, yayın tarihleri, haberler ve tanıtım videolarını gönderdiği ve yorumları ile ayrı bir içerik kattığı bir blog sitesidir.

02 – Eburhan (bağlantı) :

CSS, JavaScript, jQuery ve PHP ile ilgili bilgilerin, püf noktaların bulunduğu kişisel bir web günlüğü olarak bilinir. Erhan Burhan’ın yazarlığını yaptığı blog sitesinde aynı zamanda kendi geliştirdiği ücretsiz bazı araçlarıda paylaşmaktadır. Şahsen PHP canavarı olarak tanıdığım bir arkadaşımın blogu olan eburhan blog sitesine web tasarımı ve programlama ile ilgilenen tüm vatandaşlara tavsiye ediyorum.

03 – Fazlamesai (bağlantı) :

Daha ziyade açık kodlu yazılımların tanıtıldığı ve bu konuda haberlerin yayınlandığı bir blog sitesi olarak bildiğimiz fazlamesai blogu aynı zamanda içeriğinden bilişim ve internet dünyasından da haberleri ve bir çok makaleyi içeriyor. Açık kodlu yazılımlar ve bilişim dünyasını takip edenler için ziyaret edilmesi gereken bir blog.

04 – Güneşin Tam İçinde (bağlantı) :

Yazıma bir gülümseme ile başlamak istiyorum : ) bunun nedeni Türk Blog Küresindeki en sevdiğim bloglardan birisi olması ve gerçek anlamda bir blog olmasından kaynaklabilir. Meslektaşım Süleyman Sönmez abimizin hazırladığı içeriği bol tasarımı gayet iyi bir blog. Her konuda bir yazı her konuda bir yorumu bulunan Süleyman abimizi canı gönülden kutlamak istiyorum. Herkesin hangi konuda olursa olsun girmesi gezmesi ve okuması gereken bir blog sitesi.

05 – Mehmet Fatih Yıldız “MFYZ” (bağlantı) :

Eşsiz tasarımı ile öne çıkan MFYZ blog sitesi web programlama konusunda bilgiler, dökümanlar yayınlayan blog sitelerinden birisidir. Mehmet Fatih arkadaşımız MFYZ blogunu kendi oyun alanı olarak görmesi aslında bana kalırsa çok güzel birşey oyun alanı derken kastettiğimiz nokta istediği zaman istediği değişikliği yapan farklı testleri kendi sitesinde denemesidir. Web programlama dökümanlarını arayan arkadaşlarımın girmesini tavsiye ettiğim ve tasarım yapısından da örnek almanızı istediğim bir blog.

15 yorumlar On Türk bloglarından inciler serisi (Ocak 2010)

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.