The LIBRARIANS : Kötülüğü tarihe gömen kütüphaneciler – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

The LIBRARIANS : Kötülüğü tarihe gömen kütüphaneciler

Öncelikle yeni “TV Dünyası” kategorimiz hayırlı olsun diyerek konuya giriş yapalım. Kütüphaneler şüphesiz geçmişten günümüze gelen en büyük bilgi kaynağıdır. Tabi internet çıktı mertlik bozuldu diyebilirsiniz. Doğal olarak Kütüphaneciler ise bu bilgi kaynağının içerisinde kaldıkları süre zarfında büyük bir bilgi hazinesine sahip olurlar. İşte işin gizemi de tam olarak burada başlıyor. Kütüphaneciler film üçlemesinden [The Librarian: Quest for the Spear (2004) Return to King Solomon’s Mines (2006) ve Curse of the Judas Chalice (2008)]  yola çıkılarak bu ay (7 Aralık 2014) vizyona giren yeni dizimiz “The Librarians” (Kütüphaneciler) bazı konularda uzmanlaşan bir grup insanın gizemli bir kütüphane tarafından davet edilerek sihirle tanışması ve sihri kötü amaçları uğruna kullanmak isteyen karanlık grup ve doğaüstü yaratıklar ile savaşmasını konu alıyor.

Bu seçilen grup kütüphaneye geldiklerinde bu gizemli kütüphane ile ilgilenen kütüphaneci Flynn Carsen (Noah Wyle) ile tanışırlar. Bilgi ve becerileri neredeyse sonsuz olan Carsen ve Kütüphane tarafından Kütüphanecilerin koruyucu gardiyanı seçilen Anti Terör uzmanı Eve Baird (Rebecca Romijn) ile birlikte diğer kütüphaneci adayı olarak kişiler ile her bölümünde farklı bir macera ile geçecek güzel bir dizi olmaya aday görünüyor. Diğer kütüphaneci adaylarını da kısaca tanıtmak gerekirse;198 IQ ile ciddi bir zihne ve sanat tarihi konusunda uzman diyebileceğimiz Jake Stone (Christian Kane), Matematiksel deha olarak görebileceğimiz ve gördüğü her objeye matematiksel değer verebilen Cassandra (Lindy Booth) ve grubun son üyesi teknoloji ustası uluslararası bir hırsız olan  Ezekiel Jones (John Kim). Ek olarak Carsen’in yokluğunda eski bir Kütüphaneci olan Jenkins (John Larroquette) bu macerada diğer kütüphanecilerin akıl hocası olacaktır.

TNT Kanalında 7 Aralık 2014 tarihinde ilk iki bölümü birden yayınlanan The Librarians hem tarih bilgisi olarak bizlere güzel bilgiler sunuyor, hemde gizem ve sihir dolu bir dünyanın kapılarını bizlere açıyor. Şahsen beğendiğimi belirterek izlemenizi tavsiye ediyorum.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.