Müşteriler olarak operatör paketlerini neden takip etmeliyiz? – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Müşteriler olarak operatör paketlerini neden takip etmeliyiz?

Yılın son yazısında yine bir firma ile yaşamış olduğum ve yeni fark ettiğim bir problemi sizlere aktarmak istedim. Bu sefer hedefimde olan firma Turkcell. Faturalarımı ve yeni Turkcell paketlerini kontrol ettiğimde, firmanın beni her ay en az 5 TL zarara uğrattığını farkettim. Bu nasıl mı oluyor derseniz. Yüzlerce paket neredeyse her ay güncelleniyor. Ya paketler satıştan kaldırılıyor ya da paket içeriğinde yer alan bazı limitler güncelleniyor.  Lakin nedense müşterilere bundan haber edilmiyor.

2013 Eylül tarihinden itibaren kullandığım Faturalı Destek Hepsi (30TL) paketi en son 30 Aralık 2015 tarihine kadar satışta kalmış ve 6 Ocak 2016 tarihinde bu paket kaldırılarak Engel Tanımayanlar Hepsi Paketi (25TL) adı altında farklı bir paketi satışa sunmuştur. Bu paketin satıştan kaldırıldığı ve daha uygun bir paketin yayına alındığı hakkında şahsıma herhangi bir bilgi gelmedi. Bu konuda bir bilgi almam gerekirdi diye düşünüyorum.

Ek olarak kullandığım paketin internet limitinin 250MB olduğu için bunu 2GB daha arttırmak için ek olarak satın aldığım 10TL’lik (en uygun ek paket buydu) pakette cabasıdır. Benim hatam ise her ay Turkcell’e güvenip, paketlerini kontrol etmemem. Bundan sonra ya uygun bir operatör bulup ortalama 15 yıl kullandığım hattımı değiştireceğim ya da her ay paketleri kontrol edeceğim.

Sizlere tavsiyem her ay kullandığınız paketin daha uygunu ve servis olarak daha iyisi var mı diye paketleri kontrol etmeniz. Aksi taktirde benim de zarara uğradığım gibi Ocak 2016’dan bu yana 5TL pakete ödediğim fazlalık ve +10TL ek internet paketi ile her ay 15TL fazladan ücret ödeyerek, toplamda 180TL ödemek durumunda kalabiliyorsunuz.

İşte bu durumu destekleyen kanıtlarım;

2013 Tarihli Paketler;

30 Aralık 2015 Tarihli Paketler;

6 Ocak 2016 Tarihli Paketler;

31 Aralık 2016 Tarihli Paketler;

Şuan ödediğim Fatura;

Bu olay sadece yaşadığım sorunun bire bir bilgilendirmesidir. Herhangi bir karalama amacı taşımamaktadır.

Saygı ve Sevgiler.

2 yorumlar On Müşteriler olarak operatör paketlerini neden takip etmeliyiz?

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.