Microsoft Yahoo!’ya 45 milyar dolar. – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Microsoft Yahoo!’ya 45 milyar dolar.

Microsoft, Yahoo’yu satın almak için 45 milyar dolar teklif etmiş durumda. Bu rakam, Yahoo’nun Perşembe günü hisse satış fiyatının %62 daha fazlasına denk geliyor. Microsoft’un bu hamlesi kuşkusuz Google karşısına çok daha güçlü çıkmak. Yahoo, özellikle Google tarafından gerek arama motoru arenasında gerekse de reklam arenasında epey darbe yemişti ve bu sene içerisinde tekrar yapılandırmaya gidilecekti.


Online arenada bildiğiniz gibi en güçlü oyuncu Google ve Google’ın önlenemez yükselişi başta Microsoft olmak üzere diğer devleri korkutuyordu. Microsoft, Google karşısında güçlü bir oyuncu olmak için birkaç senedir çeşitli hamleler yapmaktaydı. Örneğin aQuantative reklam firmasını alması, Facebook’un %1.6 payı için 240 milyon $ ödemesi gibi. Buradaki tüm hamleler online reklamcılık konusunda Google’un pastasından pay kapmak içindi.

Microsoft’un Yahoo’yu satın alma söylentileri geçtiğimiz sene Mayıs ayında da ortaya çıkmıştı ve önerilen rakam 50 milyar dolar civarıydı.

Microsoft’un şu anda verdiği teklif ise yine dudak uçuklatacak bir rakam: 44.6 milyar $. Bu satın alma gerçekleşirse, teknoloji tarihinin en büyük satın alması olacak.

PcLabs

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.