Hepsiburada.com tasarımını yeniledi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Hepsiburada.com tasarımını yeniledi


Yaklaşık 2 yıl önce alış-veriş sitesi hepsiburada.com sitesinin tasarımını değiştirdiğini konu alan bir haber yayınlamıştım. Bu gün hepsiburada’nın tekrar tasarım değişikliğine gittini gördüm. İlk izlenimim bir alış-veriş sitesine göre gayet kullanışlı bir tasarım ve bir kaç ekleme yapılmış. Yazının devamında bu kısımlara kısaca deyindim.

Sitenin üst kısmında genel olarak kullanıcı işlemleri ve arama çubuğu sunulmuş. Arama çubuğu bir önceki tasarımda işlevsel olarak biraz zayıftı ancak yeni tasarımda bu zayıflık giderilmiş. Kategorilere göre arama yapmak kolay ve kullanıcıya göre basitleştirilmiş. Üst kısımda artı olarak hoşuma giden kısım Tüm Kategoriler sekmesinin iç sayfalardaki kullanılabilirliği oldu.

Ana sayfada ise hoşuma giden ve bir alışveriş sitesinde bulunması gereken taksit seçeneklerini kolayca kullanıcının hangi taksitle ve hangi banka ile alış-veriş yapacağını sunan bir araç konulması. Orta kısmında yapılan güzellik ise tarayıcıyı kasan flash slider’dan kurtularak başka bir ajax (tam kontrol etmedim ama muhtemelen ajax yada js) tabanlı bir image-slider yapılması olmuş.

Bunların dışında Alt kısımda ise kullanıcının herhangi bir sayfada kategori sorununu yaşamaması için Tüm kategoriler verilmiş. Sistem bazında eski sistemde pek bir değişiklik gözüme çarpmadı.

Kısaca bu tasarım sana yakışmış diyorum hepsiburada.com

5 yorumlar On Hepsiburada.com tasarımını yeniledi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.