Google’da Kategori seçimini tasarım olarak iyileştirme projesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Google’da Kategori seçimini tasarım olarak iyileştirme projesi

Daha evvel sizlerle bazı sitelerde beğenmediğiniz ya da eklemek istediğiniz fikirleri yapmaktan çekinmeyin diye bir yazı paylaşmıştım. Bir tasarımcı olarak benimde bazı sitelerde beğenmediğim ya da eklemek istediğim yerler olduğunu ve bunları sizlerle yeni kategorim ‘Çalışmalarım’ altında paylaşacağım. Bu konudaki ilk paylaşımım Google ana sayfası ile ilgili.

Biliyorsunuz ki Google arama motoru kategorilerine ayrılmış durumda olan bir sisteme sahip. Yani aramanızı sitelerde, görsellerde, haberlerde, videolarda vs. arama yapabiliyorsunuz. Bu konuyu görsel olarak ve tıklamayı azaltacak derecede geliştirmek istedim. Birkaç gelişmeden sonra son halini dribble hesabında proje olarak yayınladım ve başkaları tarafından da ilgi ile karşılandı ve beğenildi. Gelen yorumlar doğrultusunda da geliştirildi.

İşte aşama aşama bu konudaki çalışmalarım;

-1-

Google_Arama1

-2- Google_Arama2

-3- Google_Arama3

-4-Google_Arama4

-5-Google_Arama5

-5.1- Google_Arama6

-6-
Google_Arama6_2

Bu size gerçekten mutluluk veren bir durum. Ayrıca takdir görmek ve diğer iyi tasarımcılar tarafından takip edilmekte cabası. Birşeyin daha iyi olabileceğini düşünüyorsanız onu yapın ve sunun. Herşeyden para kazanmak zorunda değilsiniz. Uzun vadede düşünürsenız bu size iş teklifi bile kazandırabilir. Değil mi?

3 yorumlar On Google’da Kategori seçimini tasarım olarak iyileştirme projesi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.