Illustrator – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Yeni Google Takvim ve Lotta Nieminen’in illüstrasyonları

Google tüm web ve mobil uygulamalarını yenileme sürecine başladı. Android'in yeni versiyonu Lolipop (5) ile birlikte gelecek bir çok uygulama bu sayede yeni bir görünüme sahip olacak. Bu değişimden Google Takvim'de nasibini alıyor ve yeni simgesi ile birlikte yenilenen görünümü ile karşımıza çıkıyor. Lakin sizlere asıl sunmak istediğim uygulamanın özellikleri yada yeniliklerinden çok yeni arkaplan illüstrasyonlarının uygulamayı daha göze hoş göstermesi. Yeni Google Takvim tanıtım videosu ve Lotta Nieminen imzalı arkaplan illüstrasyonlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

🔖 Devamını Oku

Adobe ve yeni tasarımı.

Mühtemelen duyurmak için ben geç kaldım ancak yinede belirtmek istedim. Adobe flash , css ve js karışımı bir web sitesi ile önümüze çıktı. Macromedia firmasını satın aldıktan sonra epey bir güç kazanan firma sayfa tasarımınıda güçlendirmek istemiş heralde ancak benim gibi Firefox kullanan arkadaşların bazı sayfalarda menuden yeterli olarak yararlanamadığını farkettim ki bana göre bu büyük bir eksik ve derhal telafi edilmesi düzenlenmesi gereken bir eksik kanaatindeyim. Bunun haricinde görsel olarak güzel görünmesine rağmen firmadan daha profesyonel bir tasarım ve sistem beklerdim açıkcası ama yinede güzel bir tasarım kullanılmış. Yeni tasarımı hayırlı olsun diyorum ve sizi Adobe anasayfası ile baş başa bırakıyorum.

http://www.adobe.com

Adobe Illustrator Tutorials – SM Best of Serisi

Adobe Illustrator Photoshoptan daha gelişmiş vektor grafikler oluşturabiliceğiniz bunları renklendirebileceğiniz ve daha bir çok grafiksel işlerinizi hazırlayabileceğiniz güzel bir programdır. Eğer program hakkında ingilizce olarak kısa bir bilgilendirme isterseniz buradan faydalanabilirsiniz. Ben sadece bir kaç işimde kullandığım için bu program hakkında pek bilgi sahibi değilim ancak grafiker arkadaşarların takip ettiği Smashing Magazine blogunda güzel bir liste ile Adobe Illustrator Tutorials başlığında program ile ilgili bazı dersler listelenmiş. Listeyi direk bloguma koymak yerine direk size Smashing Magazine linkini vermem daha uygun olacaktır. Alttaki linkten direk ders listesine ulaşabilirsiniz . Buyrun;

http://www.smashingmagazine.com/

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.