AOC U2879VF – 28″ Geniş-Ekran 4K UHD Monitör incelemesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

AOC U2879VF – 28″ Geniş-Ekran 4K UHD Monitör incelemesi

Evet arkadaşlar 4K UHD çözünürlüğe sahip ilk monitör incelememizi 28″ AOC marka U2879VF LED monitör modelinde yapalım. Biz tasarımcılar için yüksek çözünürlük ciddi bir ihtiyaçtır. Bu nedenle maksimum 3840x2160px çözünürlüğe sahip olan AOC U2879VF monitör bu konuda ikna edici düzeyde özelliklere sahip.

Öncelikle çözünürlükten biraz bahsedelim. 4K olarak hayatımıza giren UHD (ultraHD) 3840x2160px çözünürlüğe sahip monitörler gün geçtikçe arta dursun araştırmalarıma göre AOC U2879VF 4K monitörler arasında oldukça uygun bir fiyata sahipmiş. -Miş diyorum çünkü ne yazık ki bu monitörü Türkiye pazarında bulamadım. Velhasıl çözünürlük her şey dedik zira boyut olarak 28″ ve geniş-ekran olması çözünürlüğü bizim için yeterli düzeyde taşıyacak bir monitör olduğu anlamına geliyor.

10 bit’lik Deep Color ekran paneline sahip olan AOC U2879VF renk tonları arasındaki geçişleri oldukça iyi derecede ve daha gerçekçi halde bizlere sunabilecek bir teknoloji anlamına geliyor. Bu konudaki testleri oyunlarda denemeler yaparak yada yüksek çözünürlüğe sahip videolar izleyerek görebiliriz. 1 ms gibi oldukça hızlı bir piksel tepki süresi sunan AOC U2879VF oyunlarda ya da hız dolu aksiyon filmlerinde sahne geçişleri konusunda daha temiz ve pürüzsüz bir görüntü sağlıyor.

En sevdiğim bir diğer özelliklerinden birisi de bu monitörü birden fazla aygıt ile aynı anda kullanabilmemiz. Yani PiP (Picture-in-Picture) Resim içinde resim ve PbP (Picture-by-Picture) yan yana resim özelliğinden bahsediyorum. Monitör girişlerine bağlayacağımız farklı cihazları ekranı 2’ye veya 4’e bölerek kullanmamıza olanak sağlayan epey faydalı bir özellik. Bu sayede aynı monitör üzerinde hem bilgisayarınızdaki işlerinizi yaparken hem de bir video cihazı bağlayarak video izleyebilirsiniz. Ya da tek monitör üzerinde birden fazla bilgisayar bağlantısı sağlayarak kullanabilirsiniz.

AOC U2879VF monitöründe D-Sub (VGA), DVI, HDMI ve Display Port gibi birçok farklı video girişinin olması her tür ortam cihazına ve bilgisayara uyum sağlayabileceği anlamına geliyor. Bu birden fazla cihazın aynı anda kullanılabilmesi özelliği ile daha çok cihaz çeşidini de destekleyebileceği anlamına geliyor.

AOC U2879VF tasarım ve kullanım şekli olarak öne doğru yaklaşık 5 derece, arkaya doğru ise yaklaşık 24 derece eğilme imkanı sağlamakta. Dikey şekilde dönememesi cihaz için bence bir dezavantaj. Cihaz tasarım ile uğraşan kişiler ve oyun meraklıları için bence yeterli düzeyde ve nitelikte. Umarım incelemem sizin için yeterli olmuştur.

10 yorumlar On AOC U2879VF – 28″ Geniş-Ekran 4K UHD Monitör incelemesi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2021 Tüm hakları Spaksu Blog'a aittir.

Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.