AOC CQ27G2U G Line Gen2 27″ 2K Oyuncu Monitörü İncelemesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

AOC CQ27G2U G Line Gen2 27″ 2K Oyuncu Monitörü İncelemesi

Ülkemizde ve dünya genelinde artan profesyonel oyuncu kitlesi nedeniyle oyun donanım pazarı yükselişe geçti. Oyun dünyasında hayat kurtarıcı bir detay olan monitör seçimi de bu sebeple önemli diyebiliriz. AOC CQ27G2U Kavisli QHD oyuncu monitörü de oyuncuların aradığı türden bir donanım. Birçok monitör deneyimleyen bir son kullanıcı olarak bilgisayar oyunu oynamayı profesyonel anlamda düşünenler bu monitörü tercih edebilirler.

Temel Özellikler;

  • LCD Panel tipi: VA
  • Arka aydınlatma: WLED
  • Ekran boyutu: 27 inç
  • En-Boy oranı: 16:9
  • Çözünürlük: 2560×1440 piksel
  • Tepki süresi: 1 ms
  • Yenileme hızı: 144 Hz
  • Bağlantı tipleri: VGA, 2 x HDMI 2.0, DisplayPort, 4 x USB 3.0, Headphone Çıkışı (2W x 2)
  • Kablo ve diğer: HDMI, Displayport, Güç kablosu.

Tasarım;

AOC CQ27G2U monitör, 27 inç boyutunda kavisli bir tasarıma sahip. Özellikle ayak tasarımı ve standı monitörün karakteristik tasarımı ortaya çıkartıyor. Monitörün standı sağlam bir yapıda monitörü ayakta tutmaktadır. Ek olarakta kavisli bir görünüme sahip olması oyun oynarken her alana ve her piksele hükmetmenizi size sağlayacaktır. Montaj konusunda vidalama gibi zorlayıcı bir yapıda değil sadece klips tutamaçlar ile kolaylıkla kurulum yapabilirsiniz. Özellikle kırmızı ince çizgilerin güzel yerleşimi ile ince yapısı oldukça güzel bir yapıya sahip.

Bağlantılar;

AOC Q27G2U modelinde iki adet HDMI 2.0 ve iki adet DisplayPort 1.4 görsel bağlantı arayüzleri mevcut. Bunların yanı sıra cihaz üstünde yer alan USB 3.0 Hub ile bilgisayarınızdaki USB’leri 4 adete kadar çoğaltabilirsiniz ve ek olarak sarı USB girişi ile telefonunuzu hızlı şarj edebilirsiniz. Monitörde hoparlör/kulaklık çıkışı mevcuttur.

Ergonomi;

Monitörde sağlam yapıda bir ayak olduğunu belirtmiştik, bu ayak üzerinde monitörün eğim dereceleri, geriye doğru 21.5°, öne doğru 3.5°, sağa ve sola doğru ise 30°dir. Monitör, yukarı ve aşağı 13 cm değerinde yükseklik ayarına sahip. Bu monitörde 100×100 VESA bağlantı desteği mevcuttur.

Kullanım;

Temelde oyuncular için tasarlanan AOC Q27G2U monitörümüzü normal kullanıcılarında kullanabileceğini eklemek isterim. Güzel bir deneyim sunduğu ve çalışmalarınızda ekstra motive eden bir yapıda olduğu kesin. Eğer bilgisayarınızda oyun oynamak için güzel bir deneyim sahibi olmak istiyorsanız bu monitör size göre diyebilirim. Özellikle 1ms tepki süresi ve 144Hz yenileme hızları ile oyuncuların aksiyonlarını daha keskin ve net şekilde yaşamalarına olanak sağlayacaktır. Bu konuya doğrudan veya dolaylı olarak etki eden 80M:1 kontrast oranı da ciddi anlamda takdiri hak ediyor.

Adaptive Sync / FreeSync Premium 120Hz+ Teknolojisi ile de yüksek kare hızına ve net bir ekran görüntüsü elde edebileceğimizi de ekleyelim. Bu sayede monitör kaynaklı ekran donmalarının yaşanmayacağı konusunda da hataların önüne geçiliyor. Tasarım bölümünde belirttiğim kavisli bir ekran olan Q27G2U oyun oynarken ekranın tümünü kontrol edebilmenize olanak sağlayacaktır. Ek bir detayı da belirtmek gerekirse FreeSync Premium teknolojisini kullanabilmek ve 144Hz almak için monitörü bilgisayarınıza Display Port ile bağlamanız gerekiyor.

Monitörümüzün ekran görüntüsü 178 derecelik yatay ve dikey açılardan net şekilde görünebiliyor. 2K QHD (2560×1440px) çözünürlük ile 16:9’luk en boy oranını bizlere sunan monitörde ek olarak 2x2W kaliteli bir dahili hoparlör sistemine sahiptir. Ancak bu hoparlör bence bu monitör için yetersiz diyebilirim.

Sonuç;

AOC Q27G2U G Line Gen2 sonuç olarak 27 inçlik, 1ms tepki süresi ve 144Hz yenileme hızlarına sahip yeterli büyüklükte profesyonel bir oyun deneyimini yaşamak isteyen oyuncuların tercih edebileceği bir monitör diyebiliriz. Oyunculara ve adaylarına tavsiye ediyoruz.

1 yorumlar On AOC CQ27G2U G Line Gen2 27″ 2K Oyuncu Monitörü İncelemesi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.