Android Cihaz Yöneticisi’ne önemli bir özellik daha eklendi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Android Cihaz Yöneticisi’ne önemli bir özellik daha eklendi

Google Android cihazların uzaktan bulunması ve takip edilmesi konusunda geliştirmiş olduğu Android Cihaz Yöneticisi küçük ve faydalı bir özelliğe daha kavuştu. Daha önce uzaktan cihazınızı kilitleme özelliğimiz vardı. Bu özelliğe sahibini arama özelliği de eklendi. Bu sayede cihazınızı uzaktan hem kilitleyebilir, hem dilediğiniz mesajı görüntüleyebilir hem de istediğiniz bir numarayı arattırabilirsiniz.

acy

Bunu yapabilmek adına Android Cihaz Yöneticisi android uygulamasını telefonunuza indirip Android Cihaz Yöneticisi web portalına giriş yapmanız gereklidir. Cıkan menüdeki kilitle butonuna bastığınız vakit, sizden cihazınıza ekleyeceğiniz ekran kilidinin şifresi, mesajınız ve aranacak numara istenecektir. Kilitle butonuna bastığınızda ise sağda gördüğünüz gibi cihazınız kilitlenecek  ve yeşil arama butonuna dokunduğunuz da ise verdiğiniz numara aranacaktır.

Burada tek olumsuz nokta arama kısmının kişiye bağlı olması. Cihazınız çalındıysa, çalan hırsızın böyle birşey yapmasını bekleyebilir misiniz? Kilit diye girdiğiniz şifre telefonun yeni şifresidir ve telefonu kapatıp açtığınızda yeni şifresini bilmiyorsanız açamazsınız. Yani hırsız yada telefonu  bulan kişi ya sizin gönderdiğiniz son çağrıya uyup sizi arayacak ya da telefonu bir daha hiç açamayacak. Çünkü telefonu kapattığı vakit sizin gönderdiğiniz çağrı gidecek ve şifreyi bilmediği için telefonu bir daha açamayacak.

1 yorumlar On Android Cihaz Yöneticisi’ne önemli bir özellik daha eklendi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2022 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.