Tarayıcı + Fare = LG Smart Scan LSM-100 incelemesi

Tarayıcı olarak genelde herkes üçü bir arada yazıcıları tercih ederler. Mantık aynıdır hem tarayıcı hemde yazıcı olarak kullanayım aynı zamanda fotokopide çekebileyim derler. Teknolojinin gelişmesi yanı sıra fiziksel olarak küçülmeye gidiyor. LG firmasının Dünyada bir ilk olarak duyurduğu ve piyasaya sürdüğü LG Smart Scan LSM-100 farede bunlardan birisi. Bu fareyi diğer farelerden ayıran en önemli özelliği alt kısmında bir tarayıcı barındırması.

LSM-100 lazer sensöre sahip bir faredir, bu sayede DPI oranı da yeterli derecede (1.200dpi) yüksektir. Üzerinde toplamda 5 tuş mevcut, bunlardan üçü normal bir farede olan sağ, sol ve tekerlek tuşlarıdır. Kalan iki tuştan birisi yeni farelerde bulunan geri tuşu diğeri ise tarama tuşudur. İlk tarayıcılı fare olarak pek eleştiri yapmak istemiyorum  ancak tarama tuşu kullanılabilirlik açısından daha güzel bir yere koyulabilirmiş. Her ne kadar taramadan taramaya kullanılacak bir tuş olsada, kullanırken geri tuşu biraz olsun canınızı sıkabilir. Farenin sağ ve sol yanlarında tarayıcının tarama alanı hakkında bilgi veren işaretler mevcut. Bu sayede tarama yaparken taramak istediğiniz alanı kolayca belirleyip tarayabileceksiniz.

Gelelim tarayıcımızın özelliklerine, maximum 320 dip oranıında tarayabilme özelliğine sahip olan tarayıcımızın ufak olması A3 (29cm x 42cm) boyutunda bir görseli taramanıza engel teşkil etmiyor. OCR (Optical Character Recognition) karakter tanıma özelliğide mevcut olan tarayıcının metinleri normal bir word belgesi olarak kayıt edebilme ve tablolarınızı excel dosyasına atabilme özelliğinede sahip olan tarayıcı PNG, JPEG, TIFF, BMP, PDF, XLS ve DOC dosya formatlarını destekliyor.

Kutu içeriğini kısaca belirtmek gerekirse: Kutudan LSM-100 fare, özel mouse pad, bir adet kılıf ve diğer klavuz malzemeleri çıkıyor. Özellikle mouse pad’in çok hoşuma gittiğini söylemeliyim. Arasına tarayacağınız belgeleri koyabileceğiniz ve basit birşekilde tarama yapabileceğiniz özel bir pad olarak tasarlanmış.

LG-SmartScan-1.jpg LG-SmartScan-10.png LG-SmartScan-2.jpg LG-SmartScan-11.png LG-SmartScan-4.jpg LG-SmartScan-12-.jpg LG-SmartScan-5.jpg LG-SmartScan-13.jpg LG-SmartScan-6.jpg LG-SmartScan-7.jpg LG-SmartScan-8.jpg LG-SmartScan-9.jpg

Dünyanın ilk tarayıcı barındıran faresi olan LG Smart Scan LSM-100 faresi ilk olmasına rağmen oldukça başarılı bir çalışma olmuş. LG’yi bu konuda tebrik ediyorum. LG Smart Scan LSM-100 üklemizde yaklaşık olarak 250TL gibi bir fiyatla satışa çıkmış durumda. Fiyat olarak normal bir değerde olan bu fareyi normal ev kullanıcılarından çok, mimarlık ve bu tip işler yapan kişilere tavsiye ederim.

7 Adet yorum mevcut. Sen de fikrini belirtebilirsin.

 1. cfg indir   •  

  çok güzel bi fare , yenileri cıktıkça daha kullanışlı olacağına inaniyorum :)

 2. Linux   •  

  Tek kelimeyle süper bir fare. Tasarımı filan da tam istediğim gibi. Fakat almamam için en önemli nedenler birisi de kablolu olması. Kablosuz fare kullanmaya alışınca özgürlüğüm kısıtlansın istemiyorum :)

 3. sinan   •  

  tasarım harıka olmus lg yine kalitesini konusturmus bence

 4. Yılmaz ÖZDÖGEN   •  

  Ben de bir tane aldım fakat yaklaşık 1 ay içinde kilitlendi ve şuan tarayıcısını kullanamıyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum.

 5. ali efe   •  

  Gerçekten mükemmel bir yazı olmuş.
  Tebrikler.

 6. Teknoraporcom   •  

  Bir fare de tarama özelliği olması oldukça pratik bir çözüm, öte yandan ekstra özellikler cihazların arıza yapma olasılıklarını daha da arttırabiliyor. Yinede denemeye değer,

 7. Pingback: Mini LG Projektörleri ile #ProjektordeLG etkinliği : Spaksu Blog

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir