“365 Gün Atatürk” Takvimi Dijital Ortamda - SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

“365 Gün Atatürk” Takvimi Dijital Ortamda

Her gün Atatürk’e ait güzel bir arşiv fotoğrafı ile Atatürk’ün hayatında o güne dair bilgilerin yer aldığı “365 Gün Atatürk” takvimi artık cep telefonlarından ve tabletlerden de takip edilebilecek. “365 Gün Atatürk” takviminin tüm cep telefonu ve tabletlere uygun aplikasyonuna, 22 Ocak itibariyle App Store, Google Play ve Windows Marketplace üzerinden ulaşılabiliyor.

 

365 Gün Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’e adanmış bir takvimdir. Araştırmacı-yazar Mehmet Altun tarafından hazırlanan belgesel niteliğindeki takvimin her yaprağı, arşivlerden seçilmiş bir fotoğraf eşliğinde Atatürk’ün askeri-siyasi hayatı, reformları, yaptığı konuşmalar, hobileri, yurt gezileri ve ailesiyle ilgili makale ve anekdotlar içeriyor.

Apple, Android ve Windows cihazları için hazırlanan ücretsiz aplikasyon sayesinde, kullanıcılar her gün farklı bir fotoğraf ve içerikle Atatürk’ü daha yakından tanıma fırsatı bulabilecek.

365 Gun Ataturk_10 Subat.jpg 365 Gun Ataturk_11 Subat.jpg 365 Gun Ataturk_19 Mayis.jpg 365 Gun Ataturk_20 Agustos.jpg 365 Gun Ataturk_22 Ocak.jpg 365 Gun Ataturk_23 Ocak.jpg 365 Gun Ataturk_24 Haziran.jpg 365 Gun Ataturk_25 Subat.jpg 365 Gun Ataturk_5 Mayis.jpg 365 Gun Ataturk_Aylik Gorunum.jpg 365 Gun Ataturk_Giris Ekrani_9.jpg 365 Gun Ataturk_Gunluk Gorunum_4.jpg 365 Gun Ataturk_Gunluk Gorunum_detay_8.jpg 365 Gun Ataturk_Yillik Gorunum_7.jpg

7’den 70’e geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz

Aplikasyonun geliştirilmesi ve takvimin içeriğinin oluşturulmasında maddi destek sağlayan duayen işadamı Feyyaz Berker, 365 Gün Atatürk takvimi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin erken dönemine ışık tutan bu yepyeni aplikasyon ile 7’den 70’e geniş kitlelere ve özellikle öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Berker, “Atatürk hakkında önemli bir çalışma olan ve ücretsiz sunulan bu takvimin, herkesin her an yanında bulunacak bir kaynak olarak beğenileceğini ümit ediyorum. Ulu Önder Atatürk, tüm dünyada, insanlık tarihine yön veren büyük liderlerden biri kabul edilmektedir. 365 Gün Atatürk takvimi, bu büyük liderin yaptıklarını daha yakından tanıyabilmeniz için hazırlanmıştır” dedi.

365 Gün Atatürk aplikasyonu 22 Ocak Çarşamba günü itibariyle App Store, Google Play ve Windows Marketplace üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2018 Tüm hakları Spaksu Blog'a aittir.

Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.